Дим лісових пожеж

Лісові пожежі звичайно відбуваються протягом теплих та сухих літніх місяців. У міру погіршення кліматичних умов ми прогнозуємо збільшення кількості лісових пожеж і, потенційно, збільшення кількості диму лісових пожеж, що потраплятиме до регіону Puget Sound.

Дим лісових пожеж створює такі ж ризики для здоров'я, як і дим від згоряння дров, але його набагато більше. Дим містить маленькі частки, які можуть бути особливо небезпечні для чутливих груп: дітей, людей похилого віку, вагітних жінок, людей, які страждають на захворювання серця чи легень (такі як астма та хронічна обструктивна хвороба легень) або перенесли інсульт.

Хоча й важко прогнозувати, чи піддамося ми впливу диму лісових пожеж цього року, ви однаково можете заздалегідь підготуватися.

Підготуйтеся до диму лісових пожеж

 • Заздалегідь проконсультуйтеся із лікарем або іншим медичним працівником, щоб розробити для своєї родини план дій, перш ніж дим лісових пожеж викличе погіршення якості повітря.
 • Якщо повітря виглядає задимленим і пахне димом, це не найкращий час для занять на вулиці. Продумуйте свої дії.
 • Регулярно перевіряйте прогнози якості повітря за допомогою засобу відстеження активності на головній сторінці нашого сайту або на найближчому до вас моніторі забруднення повітря.

Якщо ви не можете забезпечити прохолоду вдома або ви особливо чутливі до диму, може бути найкращим шукати притулку в іншому місці. 

 • Перечекайте в друзів або родичів, житло яких не піддалося впливу диму.
 • Укритися від диму можна у великих комерційних будівлях із системою кондиціювання й гарною фільтрацією повітря, наприклад в «центрі охолодження» (див. докладніше нижче).

Вдома

 • Обмежте час перебування на вулиці, запасіть предмети першої необхідності, такі як продукти харчування, медикаменти та інші необхідні для вашої родини речі.
 • Високоефективний фільтр твердих часток (HEPA), використовуваний у вашому очиснику повітря або системі кондиціонування повітря (HVAC), може допомогти забезпечити чистоту повітря в приміщенні.
 • Також можна зробити вентилятор із фільтром для очищення повітря в приміщенні. Для цього потрібен лише вентилятор у квадратному корпусі, грубний фільтр (MERV-13 або краще) та еластичний шнур або липка стрічка. Покрокові інструкції див. тут.
 • Виділите вдома приміщення для створення «чистої кімнати». У цій кімнаті повинне бути якнайменше вікон та дверей, або вони повинні бути закриті, щоб у кімнату не попадав дим. Для додаткового очищення повітря використовуйте кімнатний очисник повітря або вентилятор з фільтром. Докладніше див. тут.
 • Якщо у вас є кондиціонер повітря, закрийте забір повітря з вулиці, якщо є, щоб задимлене повітря не попадало у будинок.

У суспільному місці

 • Довідайтеся, де є найближчий «центр охолодження». Придатним місцем, щоби уникнути задимленого повітря, можуть бути публічні установи з кондиційованим повітрям, наприклад бібліотеки чи культурно-спортивні центри. 

Інші варіанти

 • Маски з позначенням N95 або N100 можуть допомогти захиститися від забруднень повітря, але вони корисні не для всіх. Їх слід використовувати тільки за крайньої потреби. Уточніть у свого лікаря, чи підходять для вас ці засоби. Додаткові відомості див. тут.


Як підписатися на оповіщення про якість повітря у зв'язку з димом лісових пожеж?

Є два варіанти підписки на оповіщення, коли дим лісових пожеж вплине на якість повітря в нашому регіоні.

Текстові повідомлення на телефоні

 • Надішліть текстове повідомлення WILDFIRES на номер 313131

Оповіщення по електронній пошті


Як дим і попіл можуть впливати на здоров'я людини?

Розмір забруднюючих часток у повітрі, які називають зваженими частками (particulate matter, PM), безпосередньо пов'язаний з їхньою здатністю викликати проблеми здоров'я. Розмір зважених часток — PM (particulate matter) — виміряється в мікронах (µm)

Коли з'являється дим лісових пожеж, у повітря можуть потрапляти частки різних розмірів. Більші частки (PM), наприклад попіл (діаметр більше 10 µm), можна бачити неозброєним оком, і вони можуть викликати занепокоєння, але організм людини має природні захисні функції, що не дозволяють цим більшим часткам попадати в легені, хоча вони й можуть дратувати ока, ніс і горло.

Інші частки, що утворюються при згорянні деревини або лісовій пожежі, можуть бути набагато менші (діаметр PM 2,5 µm та менше, приблизно 3 % від діаметру людського волосся), і вони більш небезпечні для здоров'я людини. Ці дрібні частки не видні неозброєним оком, і вони можуть вдихатися в найглибші частини легенів. Там ці частки можуть викликати більш серйозні проблеми для здоров'я, наприклад порушення дихання й роботи серця.